MW Auto » Peugeot » Serwis » Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Serwis Peugeot

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Peugeot

Zadzwoń lub napisz do nas i umów wizytę w serwisie

Decydując się na wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów zadbasz o jej bezawaryjne działanie przez długi czas.

Starzejący się olej traci swoje właściwości i nie spełnia wszystkich wymagań oraz nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa skrzyni biegów. Olej w automatycznej skrzyni biegów spełnia przede wszystkim dwie role smarowania oraz chłodzenia. W trakcie eksploatacji zwiększa się lub zmniejsza jego gęstość i lepkość oraz zmieniają jego parametry. Skrzynia biegów Twojego samochodu jest wtedy narażona na przyspieszone zużycie i zniszczenie.

Kiedy zalecana jest wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Producent samochodu nie wskazuje określonego harmonogramu serwisu automatycznej skrzyni biegów, jednak  producenci skrzyni biegów zalecają regularne wymiany oleju w okresach pomiędzy 60 a 120 tys. kilometrów. Zgadzamy się z producentami skrzyni iż regularna wymiana oleju wpływa pozytywnie na jej funkcjonowanie oraz żywotność.

Dlaczego wymiana oleju jest tak istotna dla prawidłowej pracy automatycznej skrzyni biegów

Im większym przeciążeniom termicznym jest poddawany olej, tym szybciej się starzeje. Nie tylko smaruje,  także chłodzi skrzynię i absorbuje zanieczyszczenia (tj. opiłki metalu). Stary, przepracowany środek smarny jest już tak „nasycony” brudami, że gorzej smaruje i chłodzi, a do tego spada także jego zdolność do absorbowania zanieczyszczeń. Pierwsze objawy, że coś jest nie tak, to m.in. szarpanie, przeciąganie biegów, tzw. ślizganie (obroty rosną, ale samochód nie przyspiesza).Nie warto czekać do pojawienia się powyższych objawów gdyż wymiana oleju może w tej sytuacji pomóc ale nie koniecznie. Objawy te mogą sygnalizować już poważniejszą awarię i konieczność demontażu i naprawy skrzyni biegów.

W naszej ofercie mamy dla Państwa dwie metody wymiany oleju :

Metodę grawitacyjną – która zapewnia wymianę około 30-40% pojemności układu w cenie od 720 zł

Metodę dynamiczną – która zapewnia wymianę do 100% pojemności układu w cenie od 1899 zł

Metoda grawitacyjna ogranicza się do spuszczenie oleju ze skrzynie biegów, stary olej pozostanie w konwerterze oraz częściowo w przewodach i chłodnicy oleju.

Metoda dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów zapewnia pełna wymianę w konwerterze, koszach sprzęgłowych, chłodnicy i przewodach. Do wymiany używa się większej ilości oleju (około 30% więcej od nominalnej pojemności) co pozwala na dokładne wypłukanie starego środka smarnego wraz z zanieczyszczeniami.

Zdecydowanie polecamy metodę dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów ze względu na jej dokładność a do układu trafia w całości czysty świeży olej, przeciwnie do metody grawitacyjnej.

Należy pamiętać iż skrzynie różnych generacji wymagają stosowania różnych olejów do skrzyni, zapewniamy Państwu dostępność właściwych płynów oraz filtrów do modeli gdzie jest możliwa ich wymiana.

Regularna wymiana oleju to zasadnicza czynność wpływająca na właściwe funkcjonowanie i żywotność skrzyni. W sytuacjach poważnych problemów i awarii zapewniamy pełny serwis automatycznych skrzyni biegów specjalizując się w marce Peugeot.

Gdy przyjdzie już moment wymiany oleju wystarczy w szybki i łatwy sposób umówić wizytę on-line w jednym z Autoryzowanych Serwisów MW Auto. Ceniąc komfort i czas naszych klientów, oferujemy możliwość umówienia wizyty serwisowej bez wychodzenia z domu, dzwonienia, czy osobistego przyjeżdżania do salonu. Wystarczą podstawowe dane dotyczące samochodu i można śmiało umawiać wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Przekonaj się sam jakie to proste!

 

Zadzwoń lub zarezerwuj termin online już dziś

 

 

Formularz kontaktowy

Imię*:

Nazwisko*:

E-mail*:

Telefon*:

VIN*:

Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW Auto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW Auto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW Auto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW Auto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer

*pole wymagane