Aktualności


 

Już 25 czerwca 2017 roku odbyła sie premiera w Polsce zupełnie nowego modelu Opla : Crossland X

 

W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła, pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o zwartych wymiarach zewnętrznych, który jednak doskonale sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów.

Ponadto, ta nowość rynkowa oferuje wyjątkowe innowacje, za sprawą których codzienna jazda jest bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i łatwiejsza. Opcjonalne adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz projekcyjny head-up i panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego[1], system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla znakomite opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz dużym, 8‑calowym ekranem dotykowym.

Crossland X przekonuje do siebie także wysoką elastycznością wynikającą, między innymi, z możliwości opcjonalnego przesuwania tylnych siedzeń. Tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 można przesunąć do tyłu o 150 milimetrów, zwiększając wygodę podróżujących na niej długonogich pasażerów. Kiedy zaś potrzebny jest większy bagażnik, kanapę można przesunąć do przodu, aby uzyskać imponującą w tej klasie pojemność 520 litrów. Długie przedmioty można zapakować z łatwością po złożeniu podłokietnika. Po całkowitym złożeniu tylnej kanapy pojemność bagażnika rośnie do 1255 litrów. W kabinie znajduje się oczywiście wiele przydatnych na co dzień schowków. Cossland X może być zamykany, otwierany oraz uruchamiany za pomocą opcjonalnego bezkluczykowego systemu Open & Start.