Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
OpelConnect

OpelConnect

OpelConnect to gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem, dostępna zawsze i wszędzie.

Aktualności


OPELCONNECT.

OpelConnect* to gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi udostępniane stopniowo w 2019 roku wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży.

Usługi połączenia alarmowego i wezwania pomocy drogowej dostępne będą jako pierwsze od czerwca 2019 r. w modelach Grandland X, Crossland X, Combo, Vivaro i Zafira Life. Samochody udostępniające ww. usługi wyposażone są w dwa przyciski: czerwony (SOS) i czarny (pomoc drogowa). Automatyczne nawiązanie połączenia alarmowego następuje na skutek aktywacji poduszek powietrznych lub napinaczy pasów bezpieczeństwa będących następstwem zderzenia. Połączenie alarmowe można też wywołać ręcznie naciskając czerwony przycisk SOS. Wezwanie pomocy drogowej jest możliwe tylko ręcznie poprzez naciśnięcie czarnego przycisku.

Z usługi połączenia alarmowego można skorzystać w zasadzie w każdej sytuacji zagrożenia życia na drodze. Niezależnie od tego, czy jesteś uczestnikiem czy świadkiem zdarzenia drogowego, wystarczy przez dłużej niż 2 sekundy naciskać czerwony przycisk SOS, aby połączyć się z punktem przyjmowania zgłoszeń o wypadkach, funkcjonującym w ramach numeru alarmowego 112, i uzyskać odpowiednie wsparcie. Wywołanie połączenia alarmowego powoduje przesłanie ustandaryzowanego zestawu informacji o pojeździe, w tym jego lokalizację, do punktu przyjmowania zgłoszeń o wypadkach. Na tej podstawie, dyspozytor może zdecydować o skierowaniu odpowiednich służb ratunkowych, jeśli nie może porozumieć się z żadnym z pasażerów. W sytuacji, gdy dyspozytor nie rozumie Twojego ojczystego języka, spróbuj porozumieć się po angielsku.

Naciśnięcie czarnego przycisku nawiązuje połączenie z centrum obsługi realizującym pomoc w ramach Opel Assitance (dotyczy samochodów zakupionych na rynkach, na których usługa pomocy drogowej jest dostępna). Nawiązanie połączenia powoduje przesłanie wiadomości tekstowej do centrum obsługi zawierającej zestaw informacji o pojeździe, ułatwiających służbom ratunkowym dotarcie do celu i udzielenie pomocy. W krajach nieudostępniających tej usługi przycisk jest nieaktywny.

OCHRONA.

 • Połączenie alarmowe: w razie zdarzenia automatyczne połączenie z punktem przyjmowania zgłoszeń o wypadkach.
 • Wezwanie pomocy drogowej: niemal natychmiastowa pomoc w razie awarii pojazdu.
 • Informacje o statusie pojazdu: powiadomienia o usterkach, przebieg, średnie zużycie paliwa, poziom dostępnego paliwa.

KOMFORT.

 • Open and Start za pomocą inteligentnego urządzenia1, 2: cyfrowy kluczyk umożliwiający zdalne sterowanie zamkami drzwi i zapłonem.
 • Zdalne funkcje1: sterowanie zamkami drzwi, uruchomienie klaksonu, uruchomienie świateł awaryjnych za pomocą aplikacji mobilnej.

 

 

USŁUGI DLA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

 

Korzystaj bezstresowo i komfortowo z zalet prowadzenia auta z napędem elektrycznnym.

 

 • e-Funkcje zdalne: zdalne zarządzanie i programowanie akumulatora, zdalne ustawienie klimatyzacji, stan akumulatora, wskazówki dotyczące oszczędzania energii elektrycznej1.

1 Usługa dostępna w 2020 r.
2 Tylko dla Nowej Corsy.

WSPARCIE

 • Nawigacja online1: informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym, informacje o dostępnych parkingach i cenach paliw, prognoza pogody, komunikaty o strefach niebezpiecznych2.
 • Zarządzanie przejazdami: szczegóły podróży, ostatnia lokalizacja pojazdu, trasa do zaparkowanego pojazdu.

USŁUGI FLOTOWE


Poznaj gamę usług dostępnych dla flot w ramach programu Free2Move, marki należącej do Grupy PSA:

 • Raportowanie: monitorowanie przebiegu kilometrów i godzin użytkowania auta, dokładna analiza faktycznego zużycia paliwa i poziom paliwa, monitorowanie awarii i przeglądów.
 • Ekojazda: indywidualna analiza stylu jazdy każdego kierowcy, porównanie stylów jazdy i porady ekojazdy dla każdego kierowcy.
 • Geolokalizacja: optymalizacja czasu podróży dzięki czasowemu monitorowaniu wybranych tras z uwzględnieniem przerw, ograniczenie użytkowania pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem za pomocą funkcji konfigurowalnych powiadomień, w tym geofencing (określanie dozwolonych stref poruszania się floty), oraz wyszukiwanie pojazdu.

1 Usługa dostępna bezpłatnie przez 3 lata, potem za dodatkową opłatą.
2 Za dodatkową opłatą.

 

* Usługi połączenia alarmowego i wezwania pomocy drogowej w ramach Opel Assistance dostępne są jako wyposażenie dodatkowe lub standardowe w zależności od modelu i wersji wyposażenia. OpelConnect z rozszerzonym zakresem usług dostępny jest jako wyposażenie dodatkowe w wybranych modelach od stycznia 2020. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.


Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW MuchaAuto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW MuchaAuto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW MuchaAuto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW MuchaAuto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland