Aktualności


Nowa Astra Sports Tourer to auto wyjątkowe pod każdym względem. To pierwsze kombi Opla w nowej stylistyce marki Opel Vizor, cyfrowym kokpitem Pure Panel oraz opcjonalnym i eleganckim dwukolorowym nadwoziem. To także pierwsze zelektryfikowane kombi marki Opel, można go zamawiać z napędem hybrydowym typu plug-in, a od przyszłego roku, także z napędem w pełni elektrycznym.

To już jedenasta generacja tego modelu, auto przeszło niesamowitą transformację począwszy od Opla Kadett, poprzez Astrę i teraz Astrę Sports Tourer. Wraz z każdą generacją wprowadzano nowe technologie znane wcześniej z wyższych i droższych segmentów.

Wszystko zaczęło się w 1963 roku od modelu Kadett A Caravan, to pierwsze kompaktowe kombi, które bardzo szybko zostało liderem w tym segmencie rynku. Wyróżniało się rewolucyjnym jak na te czasy umieszczeniem korka zbiornika paliwa na zewnątrz auta oraz nowoczesnym, umieszczonym z przodu, chłodzonym cieczą silnikiem. Od tego czasu samochód osobowy o funkcjonalności furgonetki jest częścią oferty każdej generacji Kadetta i Astry. Auto z każdym nowym wydaniem zyskiwało na mocy i funkcjonalności, dostosowując się do aktualnych wymagań rynku.

Ostatnim kompaktem, który nosił nazwę Caravan była Astra H, model z lat 2004 -2010. Trzecia generacja Opla Astra mogła wtedy poszczycić się nowatorską stylistyką, wysoką dynamiką jazdy oraz mnóstwem nowinek technicznych, dzięki czemu bez trudu wygrywała testy porównawcze w specjalistycznych publikacjach motoryzacyjnych.

Od roku 2010 Astra kombi nazywa się Sports Tourer. Pierwszy model pod tą nazwą oferował zaawansowane systemy bezpieczeństwa, reflektory adaptacyjne pozwalające doświetlać drogę na zakręcie oraz nowe przednie fotele opatrzone certyfikatem AGR – certyfikat niemieckiej niezależnej organizacji ekspertów w dziedzinie medycyny i profilaktyki kręgosłupa.

Astra Sports Tourer w roku 2022 to zupełnie nowy kompaktowy model, który będzie dostępny w wersji elektrycznej, jako pięciodrzwiowy hatchback. Auto będzie wyposażone w oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężny, zestawione z sześciobiegowymi przekładniami manualnymi lub ośmiobiegowym automatem.  Nowy Opel Astra Sports Tourer to jeszcze dynamiczniejsza sylwetka, reprezentująca nowe oblicze marki Opel Vizor. Zapewnia większy komfort dla pasażerów dzięki wydłużeniu rozstawu osi oraz więcej miejsca w bagażniku.

Astra Sports Tourer wkrótce w naszych salonach, model można już zamawiać w wersji z napędem hybrydowym. Zapraszamy.