Aktualności


Fiat Professional wprowadza nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów dla Nowego Ducato: większy komfort, przyjemność z jazdy i lepsze osiągi

FIAT Professional prezentuje nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów dla Nowego Ducato, podkreślając swoje zaangażowanie w nieustanne doskonalenie produktów. Nowa skrzynia biegów, oznaczona jako AT8, została zaprojektowana, aby zapewnić lepsze osiągi, większy komfort i zmniejszenie emisji CO2 o 10%.

Fiat - Samochody dostawcze

Wyjątkowe wrażenia z jazdy

AT8 zapewnia znacznie lepsze wrażenia z jazdy dzięki płynniejszej zmianie biegów, wyższej jakości i kontroli. Nowe komponenty, w tym zoptymalizowane sprzęgło, pozwalają na bardziej efektywne prowadzenie. Z momentem obrotowym wynoszącym 450 Nm, AT8 jest najlepsza w swojej klasie dla dużych samochodów dostawczych z napędem na przednie koła i silnikiem Multijet3 o mocy 180 KM.

Innowacyjne technologie

Jednym z kluczowych elementów nowej skrzyni biegów jest akumulator hydrauliczny, który wspomaga zmianę przełożeń, zwiększając wydajność i czas reakcji. Poprawia również działanie systemu Start-Stop.

Zrównoważony rozwój i efektywność

Nowa skrzynia biegów AT8 przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2, aż o 10% w porównaniu z obecną wersją automatyczną. Zastosowanie bardziej zrównoważonego i wydajnego momentu obrotowego pomaga osiągnąć te cele, jednocześnie podnosząc ogólną efektywność.

Kompleksowe podejście FIAT Professional

Wprowadzenie AT8 jest kulminacją starań FIAT Professional w oferowaniu najwyższej jakości produktów. Redukcja emisji CO2 została uwzględniona już na etapie projektowania nowego Ducato, który przeszedł aerodynamiczne ulepszenia.

Wszechstronność i innowacje

Nowy Ducato został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu różnorodnych potrzeb, łącząc użytek profesjonalny z rekreacyjnym. Oferuje takie funkcje jak kanapa „Eat&Work”, zasięg na napędzie elektrycznym do 424 km (najlepszy w swojej klasie) oraz możliwość szybkiego ładowania do 80% w zaledwie 55 minut.

Nowa, 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów AT8 wzbogaca ofertę FIAT Professional, podnosząc komfort, przyjemność z jazdy i osiągi Nowego Ducato. Dzięki nowym technologiom i zrównoważonym rozwiązaniom, FIAT Professional kontynuuje swoją misję dostarczania innowacyjnych i wysokiej jakości produktów.

Fiat - Samochody dostawcze