Aktualności


2015-02-26

DEKRA 2015: Opel Movano liderem w klasie lekkich samochodów dostawczych wg raportu usterkowości

Rüsselsheim. Druga generacja Movano wyróżnia się nie tylko wszechstronną funkcjonalnością i nowymi silnikami, ale także najwyższym stopniem niezawodności. W raporcie usterkowości samochodów używanych przeprowadzonym przez Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego Samochodów DEKRA model ten zajął pierwsze miejsce pod względem niezawodności w klasie lekkich samochodów dostawczych z przebiegiem do 50 000 km.

Z uzyskanym wskaźnikiem usterkowości 81,6% Movano wyprzedził konkurencję, a w tym Renault Master i Mercedesa Sprinter. DEKRA opracowuje coroczne raporty usterkowości samochodów używanych na podstawie precyzyjnych ocen pojazdów w dziewięciu klasach i trzech przedziałach wyznaczających przebieg auta w kilometrach. Raport przygotowywany jest w oparciu o wyniki przeglądów technicznych 15 milionów aut przeprowadzonych w Niemczech. DEKRA uwzględnia typowe usterki występujące w samochodach używanych, takie jak korozja układu wydechowego czy luzy w zawieszeniu, co umożliwia dokładną ocenę żywotności i wytrzymałości pojazdów.

Wysoka niezawodność to nie jedyny atut Opla Movano. Oferuje on także nowoczesne silniki wysokoprężne z technologią BiTurbo, charakteryzujące się obniżonym zużyciem paliwa i emisją spalin, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji pojazdu.

„Zwycięstwo w klasie lekkich samochodów dostawczych w tegorocznej edycji raportu usterkowości DEKRA to kolejny argument na rzecz wszechstronnego Movano” — mówi Steffen Raschig, dyrektor działu pojazdów użytkowych w firmie Opel. „Niskie koszty przeglądów i napraw oraz jak najrzadsze nieplanowane wizyty w warsztacie to istotny czynnik ekonomiczny dla wszystkich firm”.

Bogata gama pojazdów użytkowych jest fundamentalną częścią strategii wzrostu DRIVE! 2022 realizowanej przez firmę Opel. Do 2022 roku producent z Rüsselsheim planuje zwiększyć sprzedaż swoich lekkich modeli użytkowych, czyli Combo, Vivaro i Movano, nawet o 80 procent, do 150 000 sztuk rocznie.