Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Opel uruchamia produkcję nowoczesnego silnika dies

Opel uruchamia produkcję nowoczesnego silnika dies

Kaiserslautern/Rüsselsheim. W zakładach Opla w Kaiserslautern uruchomiono produkcję nowego silnika.

Aktualności


2014-12-09

Opel uruchamia produkcję nowoczesnego silnika diesla w zakładach w Kaiserslautern

  • Nowa jednostka spełnia rygorystyczną normę emisji Euro 6
  • Silnik przeznaczony dla modeli Insignia i Zafira
  • Ważny element silnikowej ofensywy firmy Opla

Kaiserslautern/Rüsselsheim. W zakładach Opla w Kaiserslautern uruchomiono produkcję nowego silnika. W inauguracji produkcji dwulitrowej jednostki wysokoprężnej uczestniczyli Jim DeLuca, wiceprezes zarządu GM ds. globalnej produkcji, oraz Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Grupy Opel. Ultranowoczesny silnik spełnia rygorystyczną normę emisji Euro 6.

Zaawansowany technicznie diesel o mocy 125 kW/170 KM i imponującym momencie obrotowym 400 Nm, będzie montowany w modelach Insignia i Zafira Tourer. Atutami nowego silnika 2.0 CDTI są nie tylko wspomniane osiągi, lecz także znacznie ograniczone zużycie paliwa i obniżona emisja spalin. Zmniejszono natężenie hałasu i wibracji, uzyskując kulturę pracy jednostki na poziomie nieznanym wcześniej w tym segmencie. Nowy diesel jest o 5 decybeli cichszy na biegu jałowym od swojego poprzednika. Silnik 2.0 CDTI spełnia zatem wszystkie istotne wymagania stawiane nowoczesnym jednostkom napędowym i zwiększy atrakcyjność modeli Opla z silnikami wysokoprężnymi.

Daje on początek nowej generacji dużych silników wysokoprężnych, która będzie rozwijana przez inżynierów z Turynu i Rüsselsheim, współpracujących z zespołem z Ameryki Północnej.

„Zakłady w Kaiserslautern wnoszą cenny wkład w ofensywę Opla w zakresie udoskonalania obecnych i tworzenia nowych zespołów napędowych, produkując najmłodszego przedstawiciela rodziny dwulitrowych diesli. Jesteśmy dumni, że to nasza fabryka będzie produkować ten zaawansowany silnik. Doświadczony zespół wywiąże się z powierzonego mu zadania i jak zwykle będzie dostarczał produkty najwyższej jakości” — zapewnił Peter Winternheimer pełniący obowiązki dyrektora zakładów firmy Opel w Kaiserslautern.

Zakłady w Kaiserslautern znane są z dużego doświadczenia w dziedzinie jednostek napędowych, a także nadwozi i elementów podwozia. Od 1980 roku wyprodukowano tu ponad 9 milionów silników. Jednostki wysokoprężne powstają tam od 1982 roku, a w 1996 zbudowano nową fabrykę i zwiększono wielkość produkcji.

Niedawno firma Opel zapowiedziała kolejne inwestycje w nową rodzinę silników i skrzyń biegów, które będą produkowane w Kaiserslautern i innych zakładach.

 

 


Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW MuchaAuto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW MuchaAuto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW MuchaAuto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW MuchaAuto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland