Aktualności


2014-12-09

Opel uruchamia produkcję nowoczesnego silnika diesla w zakładach w Kaiserslautern

  • Nowa jednostka spełnia rygorystyczną normę emisji Euro 6
  • Silnik przeznaczony dla modeli Insignia i Zafira
  • Ważny element silnikowej ofensywy firmy Opla

Kaiserslautern/Rüsselsheim. W zakładach Opla w Kaiserslautern uruchomiono produkcję nowego silnika. W inauguracji produkcji dwulitrowej jednostki wysokoprężnej uczestniczyli Jim DeLuca, wiceprezes zarządu GM ds. globalnej produkcji, oraz Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Grupy Opel. Ultranowoczesny silnik spełnia rygorystyczną normę emisji Euro 6.

Zaawansowany technicznie diesel o mocy 125 kW/170 KM i imponującym momencie obrotowym 400 Nm, będzie montowany w modelach Insignia i Zafira Tourer. Atutami nowego silnika 2.0 CDTI są nie tylko wspomniane osiągi, lecz także znacznie ograniczone zużycie paliwa i obniżona emisja spalin. Zmniejszono natężenie hałasu i wibracji, uzyskując kulturę pracy jednostki na poziomie nieznanym wcześniej w tym segmencie. Nowy diesel jest o 5 decybeli cichszy na biegu jałowym od swojego poprzednika. Silnik 2.0 CDTI spełnia zatem wszystkie istotne wymagania stawiane nowoczesnym jednostkom napędowym i zwiększy atrakcyjność modeli Opla z silnikami wysokoprężnymi.

Daje on początek nowej generacji dużych silników wysokoprężnych, która będzie rozwijana przez inżynierów z Turynu i Rüsselsheim, współpracujących z zespołem z Ameryki Północnej.

„Zakłady w Kaiserslautern wnoszą cenny wkład w ofensywę Opla w zakresie udoskonalania obecnych i tworzenia nowych zespołów napędowych, produkując najmłodszego przedstawiciela rodziny dwulitrowych diesli. Jesteśmy dumni, że to nasza fabryka będzie produkować ten zaawansowany silnik. Doświadczony zespół wywiąże się z powierzonego mu zadania i jak zwykle będzie dostarczał produkty najwyższej jakości” — zapewnił Peter Winternheimer pełniący obowiązki dyrektora zakładów firmy Opel w Kaiserslautern.

Zakłady w Kaiserslautern znane są z dużego doświadczenia w dziedzinie jednostek napędowych, a także nadwozi i elementów podwozia. Od 1980 roku wyprodukowano tu ponad 9 milionów silników. Jednostki wysokoprężne powstają tam od 1982 roku, a w 1996 zbudowano nową fabrykę i zwiększono wielkość produkcji.

Niedawno firma Opel zapowiedziała kolejne inwestycje w nową rodzinę silników i skrzyń biegów, które będą produkowane w Kaiserslautern i innych zakładach.