Opel ADAM R2 święci rajdowe sukcesy

• Opel ADAM R2 robi furorę na europejskiej scenie rajdowej
  • Tytuł mistrza w Niemczech, Hiszpanii i Francji
  • 28 wygranych na 39 startów

Rüsselsheim. Opel ADAM R2 szturmem zdobył europejską scenę rajdową w ciągu pierwszego roku od uzyskania międzynarodowej homologacji. W 39 startach ADAM R2 z silnikiem 190 KM ma na swoim koncie aż 28 zwycięstw, w tym 4 tytuły mistrzowskie w Niemczech.

Swój ostatni sukces ADAM R2 świętował pod koniec listopada z zespołem rajdowym Opla podczas mistrzostw Francji. Yoann Bonato wyprzedził aż 42 rywali podczas finałowej rundy Rallye du Var na południu kraju. Było to jego czwarte zwycięstwo w sezonie w kategorii R2. Co więcej, Charlotte Berton odnotowała swoje piąte indywidualne zwycięstwo w sezonie, wygrywając rajdowe mistrzostwa Francji kobiet. Fabryczny kierowca Opla Marijan Griebel zwyciężył w 6 z 8 wyścigów w ramach mistrzostw Niemiec oraz zawodów ADAC Masters i zdobył tytuł Dywizji 5 już w przedostatnim wyścigu sezonu. Ponadto w kategorii R2 Griebel wygrał też Rajd Niemiec (ADAC Rallye Deutschland), będący częścią Rajdowych Mistrzostw Świata.

W mistrzostwach Hiszpanii Esteban Vallin z zespołu Red Opel Motorsport pokazał się z najlepszej strony. Osiem zwycięstw zapewniło mu tytuł mistrza w kategorii R2. Zajął również drugie miejsce w Dywizji 2 w kategorii aut z napędem na przednie koła oraz czwarte w klasyfikacji generalnej.

“Opel ADAM R2 szybko dał się poznać jako nowoczesne, szybkie i niezawodne auto rajdowe. Bilans 28 zwycięstw na 39 startów mówi sam za siebie. Mistrzostwo w klasie w Niemczech, Francji i Hiszpanii oraz doskonałe wyniki w mistrzostwach Europy i świata zostały dostrzeżone w branży. Liczne zapytania o możliwość zakupu ADAMa R2 w całej Europie napawają nas dumą i dowodzą ogromnego sukcesu tego wyjątkowego auta."