Aktualności


Czym właściwie jest OnStar? Opel określa ten nowatorski system mianem „osobistego asystenta łączności i usług”. Jedną z jego kluczowych funkcji jest pomoc drogowa. W momencie awarii lub wypadku OnStar pomoże nam bez dodatkowych problemów zawiadomić służby ratownicze, a dane o naszym samochodzie i jego lokalizacji odczytane zostaną w pełni automatycznie. Podczas poważnych wydarzeń drogowych, w wyniku których kierowca dozna utraty przytomności, służby ratunkowe zostaną wysłane natychmiast. Z pomocy asystenta Opel OnStar można skorzystać w dowolnym momencie poprzez  przycisk SOS umieszczony w kabinie samochodu nad lusterkiem wstecznym. 

 

 

OnStar pozwala również na komunikację internetową oraz podłączenie do samochodowego punktu dostępowego Wi-Fi maksymalnie siedmiu urządzeń multimedialnych. Opcja ta w początkowej fazie testowana będzie w Niemczech, Holandii oraz Anglii, a w pozostałych krajach zostanie wprowadzona w nieco późniejszym terminie po wdrożeniu niezbędnej struktury informatycznej Opla na terenie danego państwa. Popularną częścią systemu stanie się z pewnością jego wirtualna aplikacja na telefon komórkowy. Dzięki jej funkcjonalnościom można w sposób zdalny zamknąć samochód czy też sprawdzić jego wybrane parametry użytkowe, jak np. aktualne ciśnienie powietrza w oponach – nawet jeśli użytkownik aplikacji znajduje się w danej chwili na innym kontynencie. Telefon wyposażony w aplikację Opel OnStar pomoże również odnaleźć swój samochód na rozległych i zatłoczonych parkingach centrów handlowych. Niektóre opcje nowego systemu mają służyć jako uzupełnienie nawigacji drogowej. Podczas połączenia z kierowcą konsultant OnStar może automatycznie załadować do nawigacji samochodu współrzędne wybranych hoteli lub innych miejsc, do których dojechać musi osoba użytkująca dany pojazd marki Opel. 

 

 

Aby cały system mógł zawsze gwarantować ten samo poziom niezawodności, na jego potrzeby powstało specjalne całodobowe centrum Opel OnStar w angielskim Luton. Konsultanci łączący się z danym samochodem zawsze płynnie porozumiewają się w języku wybranym przez jego właściciela. Centrum jest bezustannie gotowe do pomocy - również w czasie dni świątecznych lub w nocy.   

 

 

Opel OnStar to nowatorskie rozwiązanie motoryzacyjne, które ma pomóc kierowcy zoptymalizować wszelkie działania wymagane w przypadku problemów z samochodem. Jego autorzy zapowiadają dalszy rozwój systemu oraz stopniową rozbudowę o kolejne funkcjonalności. Już teraz z jego zalet mogą korzystać również rodzimi kierowcy. Polscy konsultanci Opla czekają gotowi do niesienia kompleksowej pomocy właścicielom samochodów.

 

Dodatkowe informacje:

Diagnostyka pojazdu 

Pomoc w przypadku kradzieży

Pobieranie celu podróży