Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Opel OnStar

Opel OnStar

Począwszy od roku 2015 Opel rozpoczął proces wprowadzania do swoich europejskich modeli samochodów zupełnie nowej usługi interaktywnej o rynkowej nazwie Opel OnStar. Pozwoli on kierowcy uzyskać efektywną pomoc w najtrudniejszych sytuacjach, które mogą spotkać go na drodze. Od sierpnia br. system OnStar dostępny będzie w wyposażeniu standardowym lub jako opcja dodatkowa we wszystkich modelach samochodów osobowych marki Opel.

Aktualności


Czym właściwie jest OnStar? Opel określa ten nowatorski system mianem „osobistego asystenta łączności i usług”. Jedną z jego kluczowych funkcji jest pomoc drogowa. W momencie awarii lub wypadku OnStar pomoże nam bez dodatkowych problemów zawiadomić służby ratownicze, a dane o naszym samochodzie i jego lokalizacji odczytane zostaną w pełni automatycznie. Podczas poważnych wydarzeń drogowych, w wyniku których kierowca dozna utraty przytomności, służby ratunkowe zostaną wysłane natychmiast. Z pomocy asystenta Opel OnStar można skorzystać w dowolnym momencie poprzez  przycisk SOS umieszczony w kabinie samochodu nad lusterkiem wstecznym. 

 

 

OnStar pozwala również na komunikację internetową oraz podłączenie do samochodowego punktu dostępowego Wi-Fi maksymalnie siedmiu urządzeń multimedialnych. Opcja ta w początkowej fazie testowana będzie w Niemczech, Holandii oraz Anglii, a w pozostałych krajach zostanie wprowadzona w nieco późniejszym terminie po wdrożeniu niezbędnej struktury informatycznej Opla na terenie danego państwa. Popularną częścią systemu stanie się z pewnością jego wirtualna aplikacja na telefon komórkowy. Dzięki jej funkcjonalnościom można w sposób zdalny zamknąć samochód czy też sprawdzić jego wybrane parametry użytkowe, jak np. aktualne ciśnienie powietrza w oponach – nawet jeśli użytkownik aplikacji znajduje się w danej chwili na innym kontynencie. Telefon wyposażony w aplikację Opel OnStar pomoże również odnaleźć swój samochód na rozległych i zatłoczonych parkingach centrów handlowych. Niektóre opcje nowego systemu mają służyć jako uzupełnienie nawigacji drogowej. Podczas połączenia z kierowcą konsultant OnStar może automatycznie załadować do nawigacji samochodu współrzędne wybranych hoteli lub innych miejsc, do których dojechać musi osoba użytkująca dany pojazd marki Opel. 

 

 

Aby cały system mógł zawsze gwarantować ten samo poziom niezawodności, na jego potrzeby powstało specjalne całodobowe centrum Opel OnStar w angielskim Luton. Konsultanci łączący się z danym samochodem zawsze płynnie porozumiewają się w języku wybranym przez jego właściciela. Centrum jest bezustannie gotowe do pomocy - również w czasie dni świątecznych lub w nocy.   

 

 

Opel OnStar to nowatorskie rozwiązanie motoryzacyjne, które ma pomóc kierowcy zoptymalizować wszelkie działania wymagane w przypadku problemów z samochodem. Jego autorzy zapowiadają dalszy rozwój systemu oraz stopniową rozbudowę o kolejne funkcjonalności. Już teraz z jego zalet mogą korzystać również rodzimi kierowcy. Polscy konsultanci Opla czekają gotowi do niesienia kompleksowej pomocy właścicielom samochodów.

 

Dodatkowe informacje:

Diagnostyka pojazdu 

Pomoc w przypadku kradzieży

Pobieranie celu podróży


Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW MuchaAuto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW MuchaAuto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW MuchaAuto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW MuchaAuto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland