Aktualności


Dnia 20 listopada br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podczas któej redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki 7. edycji plebiscytu Złota Kierownica. Zwyciężyło w nim siedem samochodów, premierowo zaprezentowanych w tym roku, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników. Nowa Astra zdobyła aż dwie nagrody. Najnowszy model w gamie Opla, zdobył Złotą Kierownicę w kategorii „Auta Kompaktowe i Crossovery” oraz został wybrany „Samochodem Roku Internautów”. Statuetkę Złotej Kierownicy dla Nowej Astry z rąk Stanisława Sewastianowicza, redaktora naczelnego tygodnika Auto Świat, odebrał dyrektor generalny General Motors Poland, Wojciech Mieczkowski.


Nowa Astra to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej. Jest lżejsza nawet do 200 kg, oferuje więcej miejsca w środku, mimo mniejszych wymiarów zewnętrznych oraz bardziej wydajna dzięki zastosowaniu wyłącznie silników nowej generacji. Liczne technologie i systemy wspomagające kierowcę z wyższych segmentów zwiększają komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących Astrą, natomiast osobisty opiekun kierowcy – system Opel OnStar, najnowocześniejsze interfejsy umożliwiające integrację telefonu z samochodem oraz przełomowe matrycowe reflektory LED IntelliLux czynią z niej prawdziwego pioniera na rynku.


ZŁOTA KIEROWNICA to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych modeli, które zdobyły uznanie czytelników i jury, złożonego z ekspertów motoryzacyjnych. W Polsce plebiscyt jest organizowany od 2009 roku przez tygodnik Auto Świat.