Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
OPEL ASTRA GTC.

OPEL ASTRA GTC.

Opel Astra GTC wyróżnia się miejską elegancją i budzącym pożądanie sportowym wnętrzem, ale przede wszystkim daje dużo frajdy z jazdy. Najnowocześniejsze technologie napędu i zawieszenia zapewniają robiące wrażenie osiągi, a kompletny system rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa dodaje pewności podczas każdej podróży.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA TWOICH NAJBLIŻSZYCH.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa biernego i czynnego oraz innowacyjnym systemom wspomagania kierowcy, możesz cieszyć się dynamiką Opla Astry GTC mając poczucie pełnej ochrony.


Opel Astra GTC - Adaptacyjne reflektory (AFL+)

Adaptacyjne reflektory (AFL+)

Opel Astra GTC jest dostępny z systemem reflektorów adaptacyjnych AFL+ – najdoskonalszym systemem oświetlenia w klasie kompaktów.

Aktywne oświetlenie AFL+ Opla Astry automatycznie wybiera jeden z 9 trybów pracy, z których każdy został zaprogramowany celem optymalizacji widoczności w zależności od warunków jazdy. W efekcie kierowca widzi dużo więcej, jest mniej zmęczony, a pozostali uczestnicy ruchu nie są oślepiani, co oznacza większe bezpieczeństwo jazdy.

System AFL+ zawiera system aktywnej regulacji zasięgu świateł (ILR), który rozpoznaje topografię terenu i odpowiednio dostosowuje zasięg świateł, zapewniając optymalne oświetlenie drogi. Układ AFL+, zależnie od prędkości i położenia kierownicy, doświetla pokonywane zakręty zwiększając bezpieczeństwo jazdy i uprzyjemniając prowadzenie samochodu nocą.


Opel Astra GTC - Asystent halogenowych świateł drogowych HBA

Asystent halogenowych świateł drogowych HBA

Standardowe reflektory halogenowe Opla Astry GTC można wyposażyć w funkcję asystenta świateł drogowych. Czujnik wykrywa nadjeżdżające lub poprzedzające pojazd i dostosowuje użycie świateł drogowych do panujących warunków.


Opel Astra GTC - Opel Eye: utalentowany asystent

Opel Eye: utalentowany asystent

Opel Eye to Twój nowy pilot. Jako pierwsza w swoim segmencie, Astra GTC została wyposażona w układ, który podpowiada kierowcy jak prowadzić bezpieczniej i jak unikać mandatów za przekroczenie prędkości.

Szerokokątna kamera wysokiej rozdzielczości zamontowana w obudowie środkowego lusterka wstecznego to rodzaj asystenta kierowcy, który w formie graficznej przypomina o obowiązujących nakazach. System odczytuje znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania, ale także rozpoznaje znaki odwołujące te ograniczenia. Jest aktywny przy prędkościach od 14 km/h do 200 km/h w dzień, lub do 150 km/h w nocy. W odróżnieniu od nawigacji, podaje realne informacje, a nie pobierane z pamięci.

System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu działa również powyżej 60 km/h i wykrywa przekroczenie linii poziomych na drodze bez wyraźnych intencji kierowcy. W razie potrzeby emituje sygnał dźwiękowy i zapala lampkę ostrzegawczą na obrotomierzu. Bardzo skutecznie wykrywa objawy zmęczenia lub chwilowej utraty koncentracji.

Kamera Opel Eye wykorzystywana jest także do wykrywania poprzedzających pojazdów i obliczania odległości, która jest pokazywana na centralnym wyświetlaczu. Wskaźnik odległości do pojazdu poprzedzającego (FDI) poprawia bezpieczeństwo ostrzegając kierowcę w przypadku zagrożenia kolizją.

System ostrzegania przed kolizją (Forward Collision Alert – FCA) uaktywnia się powyżej prędkości ok. 5 km/h i w razie zagrożenia ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym oraz piktogramem. W ten właśnie sposób chroni Ciebie i innych użytkówników drogi.


Opel Astra GTC - Czujniki parkowania

Czujniki parkowania

Przednie i tylne czujniki w trakcie manewrów parkowania ostrzegają dźwiękiem oraz za pomocą diagramów na wyświetlaczu graficznym o potencjalnych zagrożeniach.

 

System aktywnego wspomagania parkowania

Zaawansowany system nie tylko wskaże odpowiednie miejsce parkingowe. Podczas manewru pokaże Ci pod jakim kątem skręcić kierownicę i jak daleko jest do pojazdów z przodu i z tyłu.


Opel Astra GTC - Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu

Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu

Układ SBSA - Side Blind Spot Alert, ostrzegający o pojeździe w martwym polu widzenia wykorzystuje usytuowane z boków auta czujniki radarowe. System w przypadku wykrycia innego auta zapala ostrzegawczą diodę LED, odpowiednio, w prawym lub lewym lusterku.


Opel Astra GTC - System monitorujący ciśnienie w oponach (TPMS)

System monitorujący ciśnienie w oponach TPMS

System monitorujący ciśnienie w oponach TPMS (Tyre Pressure Monitoring System), kontroluje prawidłowy poziom ciśnienia w ogumieniu i sygnalizuje wszelkie odchylenia ikoną na tablicy wskaźników kierowcy. Nie musisz już specjalnie zatrzymywać się, aby sprawdzić ciśnienie w oponach.


Opel Astra GTC - Bezpieczeństwo pasywne

Bezpieczeństwo pasywne

Aktywne systemy kontroli pomagają uniknąć wypadku, a technologia bezpieczeństwa pasywnego skutecznie chroni podróżujących, jeśli już do niego dojdzie.

Mocne zderzaki z systemem tłumienia energii uderzenia sprawdzają się podczas niewielkich wypadków. Belki wzmacniające zderzaków skonstruowano w taki sposób, aby zminimalizować uszkodzenia przy małych prędkościach. Może to mieć wpływ na wysokość polisy ubezpieczeniowej. Sztywna klatka bezpieczeństwa zbudowana z wysokowytrzymałej stali otoczona strefami kontrolowanego zgniotu absorbującymi, w ściśle zaplanowany sposób, energię uderzenia skutecznie chroni podróżujących. O bezpieczeństwo dbają też przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, napinacze pasów bezpieczeństwa w fotelach przednich, system składania pedałów (PRS) oraz aktywne zagłówki przednie.

O sam samochód troszczy się z kolei zaawansowany system antywłamaniowy, zgodny z najbardziej wyśrubowanymi standardami firm ubezpieczeniowych.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland