Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
OPEL ASTRA GTC.

OPEL ASTRA GTC.

Opel Astra GTC wyróżnia się miejską elegancją i budzącym pożądanie sportowym wnętrzem, ale przede wszystkim daje dużo frajdy z jazdy. Najnowocześniejsze technologie napędu i zawieszenia zapewniają robiące wrażenie osiągi, a kompletny system rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa dodaje pewności podczas każdej podróży.

OSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE JEDNOSTKI NAPĘDOWE.

Jednostki napędowe Astry GTC to dowód na to, że wysoka dynamika nie wyklucza ekonomiki eksploatacji i ekologii. Jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie, oszczędne i czyste silniki ECOTEC® zapewniają podwyższone osiągi przy ograniczonym zużyciu paliwa i minimalnej emisji zanieczyszczeń.


Opel Astra GTC - Gama silników

Gama silników

Gama jednostek napędowych Opla Astry GTC obejmuje silniki benzynowe o mocy od 88 kW/120 KM do 147 kW/200 KM oraz turbodoładowane jednostki wysokoprężne o mocy od 81 kW/110 KM do 143 kW/195 KM.

Z silnikami współpracuje zaawansowana, precyzyjna 6-biegowa skrzynia biegów. Silniki, benzynowe 1.4 Turbo 103 kW/140 KM i 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection 170 KM oraz diesel 2.0 CDTI 121 kW/165 KM mogą być wyposażone w przekładnię automatyczną. System Start/Stop z ECO Drive Assist jest dostępny we wszystkich wersjach ze skrzyniami manualnymi.


1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection

Silnik 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection łączy bezpośredni wtrysk, zmienne fazy rozrządu i zaawansowane turbodoładowanie by zapewnić płynne przyspieszenie już od niskich obrotów przy niskim poziomie hałasu i małym zużyciu paliwa. Z mocą 125 kW/170 KM i momentem obrotowym do 280 Nm daje łączne zużycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomie zaledwie 6,1 l/100 km. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej mocy, zdecyduj se na silnik 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection o mocy 147 kW/200 KM i momencie do 300 Nm. Jest to jeden z najwydajniejszych silników benzynowych w tej klasie pojemności.


Opel Astra GTC - 2.0 BiTurbo CDTI

2.0 BiTurbo CDTI

Silnik 2.0 CDTI BiTurbo, generujący moc 143 kW/195 KM i moment obrotowy 400 Nm, jest prawdziwą perłą w klasie samochodów kompaktowych. Wyposażony w sekwencyjny system podwójnego turbodoładowania, zapewnia natychmiastowe acz płynne przyspieszenia przy każdej prędkości obrotowej – bez zjawiska tak zwanej turbodziury. Niezwykła wydajność silnika BiTurbo przekłada się również na wyjątkowo niskie i ekologiczne spalanie sięgające 4,9l/100 km i 129 g/ km CO2.


Opel Astra GTC - System Start/Stop

System Start/Stop

System Start/Stop gwarantuje niższe zużycie paliwa i emisję spalin, zwłaszcza w ruchu miejskim. Wyłączenie silnika następuje automatycznie po zatrzymaniu i wrzuceniu biegu jałowego. Po naciśnięciu pedału sprzęgła silnik zostaje natychmiast uruchomiony. Użytkownik może zdecydować, czy system ma być aktywny czy też nie. Podczas działania systemu, gdy silnik zostanie zatrzymany, wskazówka obrotomierza ustawia się w pozycji „AUTOSTOP” sygnalizując tym samym gotowość do ponownego automatycznego włączenia silnika. Samochody z tym rozwiązaniem posiadają specjalnie dostosowane i wzmocnione alternator oraz rozrusznik, a także inny akumulator.


Kontroluj swoje spalanie

Ważnym elementem systemu ECO Drive Assist jest wskaźnik wyznaczający optymalny moment zmiany biegu. Poza tym, system informuje, które urządzenia pokładowe zużywają najwięcej energii i jak zmieniało się zużycie paliwa na dystansie ostatnich 50 kilometrów. Wszystkie te dane prezentowane są na wyświetlaczu informacyjnym pomiędzy wskaźnikami.

Wskaźniki Eco i zmiany biegu na wyższy
Po lewej widać wykres ekonomiki jazdy. W sytuacji optymalnej wszystkie pionowe elementy są podświetlone. Strzałka wskazuje, kiedy należy zmienić bieg na wyższy.

Źródła zużycia energii
Tu widać poziom strat energii powodowanych przez działające systemy elektryczne. Dodatkowo, wyświetlana jest informacja o średnim zużyciu energii.

Statystyki zużycia paliwa
Zmiany poziomu spalania są pokazane na dystansie ostatnich 50 km w podziale na 5-kilometrowe odcinki. Im wyższe elementy grafiki, tym większe spalanie. W ten sposób można dokładniej kontrolować swój sposób prowadzenia.


Zużycie paliwa: miasto 4,5-8,8 l/100 km, autostrada 3,6-5,6 l/100 km, cykl mieszany 3,9-6,9 l/100 km. Emisja CO2: cykl mieszany 104-159 g/km. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 i Euro 6 zostały określone zgodnie z dyrektywą R (EC) No. 715/2007 i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tą regulacją.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland