Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL ASTRA SEDAN.

NOWY OPEL ASTRA SEDAN.

Nowy Opel Astra sedan jeździ tak dynamicznie, jak wygląda. Pozwala Ci poczuć drogę dzięki doskonałemu układowi kierowniczemu i zupełnie nowemu zawieszeniu. Dodaj do tego dynamiczne i efektywne silniki, a otrzymasz fantastyczne wrażenia z jazdy.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB.

Astrę Sedan można uznać za jeden z najbezpieczniejszych samochodów w swoje klasie. Zawdzięcza to licznym rozwiązaniom z zakresu biernego i aktywnego bezpieczeństwa, jak choćby innowacyjne systemy wspomagające kierowcę.


New Opel Astra notchback - Adaptive Forward Lighting (AFL)

Adaptacyjne reflektory (AFL)

Jak każda gwiazda, Opel Astra Sedan potrzebuje odpowiedniego światła. Astra dostępna jest z zaawansowanymi, jak na tę klasę pojazdu, adaptacyjnymi reflektorami biksenonowymi.

Opcjonalne aktywne oświetlenie AFL Opla Astry Sedan automatycznie wybiera jeden z 9 trybów pracy, z których każdy został zaprogramowany celem optymalizacji widoczności w zależności od warunków jazdy, bez ryzyka oślepiania kierowców pojazdów poprzedzających i jadących z przeciwka. Układ AFL, zależnie od prędkości i położenia kierownicy, doświetla pokonywane zakręty zwiększając bezpieczeństwo jazdy i uprzyjemniając prowadzenie samochodu nocą.


Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Tempomat jest bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas jazdy w płynnym ruchu, na przykład na autostradzie. Z kolei funkcja ograniczenia prędkości może być również wykorzystywana podczas jazdy miejskiej, w intensywny ruchu. Umożliwia ona ustalenie dowolnej maksymalnej prędkości jazdy ponad wartość 25 km/h.

Funkcja ta może okazać się bardzo praktyczna w czasie poruszania się po strefach miejskich i w terenie zabudowanym, celem przestrzegania lokalnych ograniczeń.

Kierowca może przekroczyć zadaną prędkość naciskając mocniej pedał przyspieszenia, ale jest to sygnalizowane ostrzeżeniem na ekranie pomiędzy wskaźnikami. Ograniczenie prędkości maksymalnej zostaje przywrócone po hamowaniu lub wytraceniu prędkości do wartości poniżej zadanego poziomu.


Opel Astra Sedan - Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu

Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu

Przydatny zwłaszcza na wielopasmowych autostradach opcjonalny układ, ostrzegający o pojeździe w martwym polu widzenia (SBSA - Side Blind Spot Alert) wykorzystuje usytuowane z boków auta czujniki radarowe. System (aktywny do prędkości 140 km/h) na bieżąco monitoruje martwe strefy po obu stronach samochodu i w przypadku wykrycia innego auta zapala ostrzegawczą diodę LED, odpowiednio, w prawym lub lewym lusterku. Jeśli w takiej sytuacji zasygnalizujesz kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu, dioda zacznie pulsować i usłyszysz dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.


Opel Astra Sedan - Czujniki parkowania

Czujniki parkowania

Przednie i tylne czujniki w trakcie manewrów parkowania ostrzegają dźwiękiem oraz za pomocą diagramów na wyświetlaczu graficznym o potencjalnych zagrożeniach.

Dostępne jako wyposażenie standardowe lub opcjonalne, w zależności od wersji.

 

 

 


Opel Astra Sedan - System monitorowania ciśnienia w oponach

System monitorujący ciśnienie w oponach TPMS

System monitorujący ciśnienie w oponach TPMS (Tyre Pressure Monitoring System), kontroluje prawidłowy poziom ciśnienia w ogumieniu i sygnalizuje wszelkie odchylenia ikoną na tablicy wskaźników kierowcy. Nie musisz już specjalnie zatrzymywać się, aby sprawdzić ciśnienie w oponach.

 

 

 


Opel Astra Sedan - Bezpieczeństwo pasywne

Bezpieczeństwo pasywne

Aktywne systemy kontroli pomagają uniknąć wypadku, a technologia bezpieczeństwa pasywnego chroni podróżujących, jeśli już do niego dojdzie.

Mocne zderzaki z systemem tłumienia energii uderzenia sprawdzają się podczas niewielkich wypadków. Belki wzmacniające zderzaków skonstruowano w taki sposób, aby zminimalizować uszkodzenia przy małych prędkościach. Sztywna klatka bezpieczeństwa zbudowana z wysokowytrzymałej stali otoczona strefami kontrolowanego zgniotu absorbującymi, w ścisłe zaplanowany sposób, energię uderzenia chroni podróżujących. O bezpieczeństwo dbają też przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, napinacze pasów bezpieczeństwa w fotelach przednich, system składania pedałów (PRS) oraz aktywne zagłówki przednie.

O sam samochód troszczy się z kolei zaawansowany system antywłamaniowy, zgodny z najbardziej wyśrubowanymi standardami firm ubezpieczeniowych.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland