Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL ASTRA SEDAN.

NOWY OPEL ASTRA SEDAN.

Nowy Opel Astra sedan jeździ tak dynamicznie, jak wygląda. Pozwala Ci poczuć drogę dzięki doskonałemu układowi kierowniczemu i zupełnie nowemu zawieszeniu. Dodaj do tego dynamiczne i efektywne silniki, a otrzymasz fantastyczne wrażenia z jazdy.

MOCNE I OSZCZĘDNE SILNIKI

Silniki Astry Sedan to dowód na to, że wysoka dynamika nie wyklucza ekonomiki eksploatacji i ekologii. Jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie, oszczędne i czyste silniki ECOTEC® zapewniają podwyższone osiągi przy ograniczonym zużyciu paliwa.


Szeroka gama silnikowa

Opel Astra może być wyposażony w jeden z szerokiej gamy silników benzynowych i turbodiesli osiągających moc maksymalną od 81 kW/110 KM do 125 kW/170 KM włączając 103 kW/140 KM LPGTEC.

Silniki współpracują z 5- lub 6-biegowymi przekładniami manualnymi. W wersjach z silnikami benzynowymi dostępna jest 6-biegowa przekładnia automatyczna z funkcją ActiveSelect®.


1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection

Nowoczesny silnik 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection łączy bezpośredni wtrysk, zmienne fazy rozrządu i zaawansowane turbodoładowanie by zapewnić płynne przyspieszenie już od niskich obrotów przy niskim poziomie hałasu i małym zużyciu paliwa. Z mocą 125 kW/170 KM i momentem obrotowym 280 Nm daje łączne zużycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomie zaledwie 5,9 l/100 km. Jest to jeden z najbardziej wydajnych silników benzynowych w tej klasie pojemności.


Silniki 1.6 CDTI spełniające normę Euro 6

Nowej generacji silniki diesla 1.6 CDTI o mocach 81 kW/110 KM i 100 kW/136 KM to kolejny krok naprzód w kampanii kompleksowej modernizacji jednostek napędowych Opla. Kierowcy, którzy oczekują wysokiego poziomu zaawansowanej technologii, na pewno się nie zawiodą.

Nowa, w pełni aluminiowa konstrukcja spełnia wymogi rygorystycznej normy emisji spalin Euro 6. Niezbędne ograniczenie emisji tlenków azotu (NOx) osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii LNT (Lean NOx Technology), która nie wymaga konserwacji ani dodatkowego zbiornika na płyn katalizatora.

Nowe silniki charakteryzują się wysoką kulturą pracy i niskim poziomem drgań. Te wyjątkowo wydajne diesle osiągają maksymalny moment obrotowy, z funkcją „overboost” do 320 Nm. Silniki te są dostępne z systemem Start/Stop, który znacząco wpływa na obniżenie zużycia paliwa.


Opel Astra Sedan - ecoFLEX

ecoFLEX

Technologia EcoFlex to świetny sposób na bardziej oszczędną i przyjazną dla środowiska jazdę. Silnik 1.6 CDTI ecoFLEX o mocy 81 kW/110 KM i imponującym momencie obrotowym 300 Nm przy 2000 obr/min, zapewnia fantastyczne wrażenia z jazdy. System Start/Stop z funkcją odzyskiwania energii podczas zwalniania i hamowania oraz opony o niskich oporach toczenia wspomagają redukcję emisji spalin na poziomie 100-97 g/km CO2, przy zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 3,7 do 3,8 l/100 km. Tym sposobem chronisz nie tylko środowisko, ale również swój portfel.


Opel Astra Sedan - System Start/Stop

System Start/Stop

System Start/Stop gwarantuje niższe zużycie paliwa i emisję spalin, zwłaszcza w ruchu miejskim. Wyłączenie silnika następuje automatycznie po zatrzymaniu i wrzuceniu biegu jałowego. Po naciśnięciu pedału sprzęgła silnik zostaje natychmiast uruchomiony. Użytkownik może zdecydować, czy system ma być aktywny czy też nie. Podczas działania systemu, gdy silnik zostanie zatrzymany, wskazówka obrotomierza ustawia się w pozycji „AUTOSTOP” sygnalizując tym samym gotowość do ponownego automatycznego włączenia silnika. Samochody z tym rozwiązaniem posiadają specjalnie dostosowane i wzmocnione alternator oraz rozrusznik, a także inny akumulator.


Kontroluj swoje spalanie

Ważnym elementem systemu ECO Drive Assist jest wskaźnik wyznaczający optymalny moment zmiany biegu. Poza tym, system informuje, które urządzenia pokładowe zużywają najwięcej energii i jak zmieniało się zużycie paliwa na dystansie ostatnich 50 kilometrów. Wszystkie te dane prezentowane są na wyświetlaczu informacyjnym pomiędzy wskaźnikami.

Wskaźniki Eco i zmiany biegu na wyższy
Na rysunku po lewej widać wykres ekonomiki jazdy. W sytuacji optymalnej wszystkie pionowe elementy są podświetlone. Strzałka wskazuje, kiedy należy zmienić bieg na wyższy.

Źródła zużycie energii
Tu widać poziom strat energii powodowanych przez działające systemy elektryczne. Dodatkowo, wyświetlana jest informacja o średnim zużyciu energii.

Statystyki zużycia paliwa
Zmiany poziomu spalania są pokazane na dystansie ostatnich 50 km w podziale na 5-kilometrowe odcinki. Im wyższe elementy grafiki, tym większe spalanie. W ten sposób można dokładniej kontrolować swój sposób prowadzenia.


Opel Astra Sedan - Silnik LPG ECOTEC®

Silnik LPG ECOTEC®

Z silnikiem 1.4 LPG ECOTEC® Opel Astra może pracować zarówno na benzynie i na LPG. Paliwo LPG jest znacząco tańsze, a dodatkowo obniża emisję CO? średnio o 10 procent. Dzięki wykorzystaniu standardowego paliwa i LPG, odległości pomiędzy tankowaniami mogą nawet się podwoić. Wszelkie modernizacje instalacji 1.4 LPG ECOTEC® dostępne są u Twojego autoryzowanego dystrybutora Opla.

 

 


Zużycie paliwa: miasto 3,9-10,2 (LPG/benzyna: 9,5-10,2/7,3-7,9), autostrada 3,5-6,0 (LPG/benzyna: 5,8-6,5/4,7-5,1), cykl mieszany 3,7-7,5 (LPG/benzyna: 7,2-7,9/5,7-6,1) l/100 km. Emisja CO?: cykl mieszany 97-177 (LPG/benzyna: 117-128/133-143) g/km. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 i Euro 6 zostały określone zgodnie z dyrektywą R (EC) No. 715/2007 i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tą regulacją.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland