Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL CASCADA.

NOWY OPEL CASCADA.

Elegancki Nowy Opel Cascada kusi możliwością korzystania z uroków jazdy kabrioletem przez cały rok. Więc na co czekasz? Najwyższa jakość, dynamiczne wzornictwo i porywające wrażenia z jazdy - stanowczo zbyt długo marzysz o takim samochodzie.

Dynamika podczas jazdy i postoju.

Przyciągający spojrzenia wygląd zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka, ale w połączeniu z wyśmienitą dynamiką jazdy i nowoczesnymi silnikami, tworzy całość, która czyni z Nowego Opla Cascady prawdziwego mistrza.


Wyjątkowa sztywność i doskonała dynamika

Wspaniałe nadwozie zasługuje na najlepsze parametry prowadzenia. Z przodu w Oplu Cascadzie wykorzystano zaawansowaną technologię kolumn HiPerStrut, a tylna oś została wyposażona w drążek Watta. Co ważne, samochód charakteryzuje się niezwykłą sztywnością zawieszenia i podwozia, co pozwala w pełni wykorzystać wyjątkowy potencjał tej technologii.

Sztywność wzdłużna i skrętna została osiągnięta dzięki zastosowaniu umieszczonych krzyżowo profili rurowych wzmacniających podwozie oraz wyjątkowo wytrzymałych słupków A usztywnionych profilami zamkniętymi z wysokowytrzymałej stali. W połączeniu z niezwykle sztywną konstrukcją nośną zapewnia precyzję sterowania, płynną jazdę i doskonałą zwinność.

Taka konstrukcja jest także ważnym czynnikiem zwiększającym komfort jazdy oraz zapewnia wyjątkowo niski poziom hałasu, drgań i tarcia. Innym walorem takiej architektury zawieszenia jest możliwość wyposażenia Nowego Opla Cascady w 20-calowe obręcze bez przeprowadzania żadnych modyfikacji. Tylne zawieszenie z drążkiem Watta zapewnia optymalną trakcję. Jeśli dodasz do tego adaptacyjny układ jezdny FlexRide®, w każdej chwili będziesz mógł wybrać jeden z trzech dostępnych trybów jazdy i prowadzić Cascadę w stylu, który Ci najbardziej odpowiada.


Nowy Opel Cascada - Gładki przyrost mocy i nieograniczona siła

Gładki przyrost mocy
i nieograniczona siła

Ponadczasowe piękno kształtów Nowego Opla Cascady zasługuje także na wysoką kulturę pracy silnika. Gwiazdą gamy jednostek napędowych jest zupełnie nowy 1.6 SIDI Turbo ECOTEC®*, pierwszy z nowej generacji silników Opla. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i technice wytopu oraz takim rozwiązaniom technologicznym, jak dwa przeciwbieżne wałki wyrównoważające, jednostka ta gładko rozwija moc 125 kW/170 KM i niemal dostępny od początku moment obrotowy 280 Nm przy wyjątkowo niskim zużyciu paliwa.

Konstruując ten silnik inżynierowie Opla zastosowali nowe techniki wytopu, które pozwalają na osiągnięcie ciśnienia wewnętrznego 135 barów. A to z kolei prowadzi do osiągnięcia doskonałego poziomu sprężania i w efekcie obniżenia spalania. W połączeniu z zaawansowanym układem bezpośredniego wtrysku, szybko reagującą turbosprężarką i najnowocześniejszym systemem kontroli spalania otrzymujemy jednostkę, która wyznacza nowe standardy w zakresie osiągów i kultury pracy.

Dla miłośników mocnych diesli mamy wyjątkowy 2.0 BiTurbo CDTI*. Dzięki wyrafinowanej technologii podwójnego doładowania i zaawansowanemu układowi common-rail, osiągającym do 8 wtrysków na cykl pracy i ciśnienie do 2000 barów, jednostka ta rozwija, budzące respekt, 400 Nm momentu obrotowego i moc 143 kW/195 KM.

* dostępny od maja


Nowy Opel Cascada - Szeroka gama silników

Szeroka gama silników

Oferta jednostek napędowych Nowego Opla Cascady obejmuje silniki benzynowe i diesle. Na przykład 1.4 Turbo ECOTEC® o zmniejszonej pojemności rozwija moc 88 kW/120 KM i moment obrotowy o wartości 200 Nm, co daje świetne osiągi na drodze. Mamy także silnik 1.4 Turbo ECOTEC® o mocy 103 kW/140 KM i do 220 Nm momentu obrotowego przy chwilowym zwiększeniu ciśnienia doładowania. Oferta diesli obejmuje także 2.0 CDTI ECOTEC® o mocy 121 kW/165 KM i momencie obrotowym 350 Nm.

Nowa, 6-biegowa skrzynia automatyczna cechuje się bardzo krótkim czasem reakcji. Ma mniej ruchomych części od poprzedniej generacji, co skutkuje uproszczoną budową i zwiększoną skutecznością. W efekcie otrzymaliśmy skrzynię, która nie tylko uprzyjemnia jazdę, ale także inteligentnie dostosowuje się do stylu prowadzenia, wygodnie zmieniając biegi w każdych warunkach.

Wszystkie jednostki napędowe i skrzynie biegów zostały pieczołowicie dopasowane do stylu i elegancji Nowego Opla Cascady, a jednocześnie wybór ten gwarantuje optymalne zużycie paliwa. Poza systemem Start/Stop wszystkie modele mogą być wyposażone w pakiet ecoFLEX Drive, aby zapewnić niskie zużycie paliwa i poziom emisji CO2.


Zużycie paliwa: miasto 6,3-9,4, autostrada 4,6-5,9, cykl mieszany 5,3-7,2 l/100 km. Emisja CO2: cykl mieszany 138-169 g/km. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 zostały określone zgodnie z rozporządzeniem 2007/715/EC i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tymi regulacjami.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland