Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL CASCADA.

NOWY OPEL CASCADA.

Elegancki Nowy Opel Cascada kusi możliwością korzystania z uroków jazdy kabrioletem przez cały rok. Więc na co czekasz? Najwyższa jakość, dynamiczne wzornictwo i porywające wrażenia z jazdy - stanowczo zbyt długo marzysz o takim samochodzie.

Wyostrz zmysły.

Zobacz więcej i wyraźniej. Ciesz się jazdą i korzystaj z komfortu, jaki daje nowoczesna technologia. Zapomnij, co to stres, wysiłek i niepewność. Przekonaj się o ile przyjemniejsza i relaksująca może być jazda samochodem.


New Opel Cascada - Adaptive Forward Lighting Plus (AFL+)

Biksenonowe reflektory adaptacyjne AFL+

Kiedy widoczność na drodze jest odpowiednia, czujesz się bezpiecznie. To jest właśnie zadanie dla biksenonowych opcjonalnych reflektorów adaptacyjnych AFL+, uważanych obecnie za jeden z najlepszych systemów oświetlenia.

System wykorzystuje informacje pochodzące z układów elektronicznych i czujników zamieszczonych w samochodzie. Monitoruje prędkość, położenie kierownicy oraz warunki pogodowe i na ich podstawie dostosowuje strumień świateł tak, aby zapewnić optymalne oświetlenie w różnych sytuacjach na drodze.

Jedną z najbardziej zaawansowanych funkcji biksenonowych reflektorów AFL+ jest system automatycznego sterowania światłami drogowymi HBA (High Beam Assist), który wykorzystuje informacje z kamery Opel Eye i automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, gdy wykryje inny pojazd z przodu. Powraca do poprzedniego ustawienia świateł, gdy droga jest wolna.


Kamera Opel Eye

Opcjonalna kamera przednia Opel Eye monitoruje drogę przed samochodem i dostarcza dane czterem systemom wspomagającym kierowcę.

Jak często zdarza Ci się nie zauważyć znaku drogowego? System rozpoznawania znaków drogowych TSR (Traffic Sign Recognition) pomaga uniknąć takich sytuacji. Informuje kierowcę w czasie rzeczywistym o ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania. Na bieżąco monitoruje znaki drogowe i ostrzega, jeżeli obowiązująca prędkość została przekroczona. Odczytuje również elektroniczne znaki na autostradach.

Kamera Opel Eye monitoruje również tor jazdy, aby system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu LDW (Lane Departure Warning) spełniał swoje zadanie. W przypadku przekroczenia linii pasa ruchu bez użycia kierunkowskazu, kierowca zostanie ostrzeżony sygnałem dźwiękowym i wizualnym.

Wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego FDI (Following Distance Indication) wykorzystuje czujniki kamery do określenia odległości od pojazdu jadącego przed Tobą.

System ostrzegania przed kolizją FCA (Forward Collision Alert). Jeśli podróżujesz z prędkością powyżej 40 km/h i zbliżasz się zbyt szybko do wolniej jadącego pojazdu, system ostrzega sygnałem dźwiękowym oraz piktogramem na wyświetlaczu między wskaźnikami tak, aby kierowca miał czas zwolnić, gdy zaistnieje taka konieczność.


Opel Cascada - Bezpieczne parkowanie i ochrona lakieru

Bezpieczne parkowanie i ochrona lakieru

Opel Cascada jest zbyt piękny, aby ryzykować rysę na doskonałym wizerunku z powodu chwilowej dekoncentracji lub niezauważonej przeszkody. Opcjonalna kamera cofania RVC (Rear View Camera), aktywowana przez włączenie biegu wstecznego, pozwala zobaczyć to, czego nie dojrzysz nawet uważnym spojrzeniem i znacznie ułatwia parkowanie, szczególnie z zamkniętym dachem. Na obraz widoczny na wyświetlaczu systemu multimedialnego nałożone są poziome linie wyznaczające jednometrowe odcinki, ułatwiające oszacowanie odległości przeszkód. Przekonasz się jak szybko pozbędziesz się nawyku odwracania, by spojrzeć do tyłu.

W parkowaniu wesprze Cię opcjonalny system wspomagania parkowania APA (Advanced Park Assist). Na wyświetlaczu systemu multimedialnego zobaczysz, ile manewrów musisz wykonać, by bezpiecznie zaparkować. Choć część pracy asystent wykona za Ciebie, to Ty wciąż masz kontrolę nad samochodem trzymając ręce na kole kierownicy.

Zmiana pasa ruchu może mieć niepożądane skutki. Dzięki systemowi ostrzegania o pojeździe w martwym polu SBSA (Side Blind Sport Alert) możesz ich uniknąć. Układ wykorzystuje czujniki do monitorowania sąsiednich pasów ruchu. Jeżeli inny pojazd znajdzie się w martwym polu widzenia, kierowca zostanie zaalarmowany diodą ostrzegawczą w odpowiednim lusterku zewnętrznym oraz sygnałem dźwiękowym.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland