Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL ADAM

NOWY OPEL ADAM

Nowy Opel ADAM jest zupełnie inny. To nie tylko odważna sylwetka i jaskrawe kolory. Twojego ADAMa możesz sam zaprojektować tak, aby mówiło o Was całe miasto. Dzięki trzem wyjściowym stylizacjom możesz skonfigurować to modne, miejskie auto jako energetycznego ADAMa SLAM, zakręconego ADAMa JAM lub eleganckiego ADAMa GLAM.

DYNAMIKA TO PODSTAWA.

ADAM nie jest po prostu następnym samochodem. ADAM jest wyjątkowy. Idealnie skalibrowane zawieszenie, doskonałe prowadzenie, wysoki komfort i precyzja kierowania sprawiają, że jazda ADAMem jest prawdziwą przygodą.


Niczym w gokarcie

Największym wyzwaniem przy projektowaniu małego auta jest połączenie dynamicznych właściwości jezdnych z prawdziwym komfortem użytkowania. Opel spisał sie na medal, tworząc samochód z obniżonym środkiem ciężkości i zaawansowaną konstrukcją podwozia, zoptymalizowaną dla krótkiego rozstawu osi.

Zawieszenie przednie z kolumnami MacPhersona wyposażone zostało w sprężyny o specjalnie dobranej sztywności, które zmniejszają zjawisko „nurkowania” podczas hamowania. Bezpośredni układ kierowniczy zapewnia wysoką precyzję sterowania i pełną kontrolę nad pojazdem. Belka skrętna tylnego zawieszenia ustawiona jest pod odpowiednim kątem, zapewniając stabilność i redukując przechyły nadwozia.

Taka architektura podwozia to gwarancja komfortu jazdy i wyjątkowej zwinności. Właściwości dynamiczne są jeszcze doskonalsze w ADAMie SLAM z obniżonym sportowym zawieszeniem w standardzie.


Na luzie

Opel ADAM wyposażony jest standardowo w dwa tryby wspomagania układu kierowniczego. W trybie Tour możesz cieszyć się typowym wspomaganiem z delikatnym oporem. Natomiast po naciśnięciu przycisku na tablicy rozdzielczej możesz błyskawicznie przejść do trybu wspomagania City. Służy on ograniczeniu wysiłku kręcenia kierownicą podczas manewrowania przy niskich prędkościach poprzez zwiększenie siły wspomagania.


Radość ekonomicznej jazdy

Bez względu na to, czy zwracasz większą uwagę na aspekty technologiczne czy na płynącą z silnika moc, nowa jednostka 1.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection spełniająca wymagania normy Euro 6, na pewno Cię zachwyci. Silnik o dwóch wersjach mocy do wyboru, 66 kW/90 KM lub 85 kW/115 KM, w połączeniu z nową 6-stopniową manualną skrzynią biegów, zapewni Ci niesłychaną frajdę z jazdy, a jednocześnie zadba o budżet na paliwo i o środowisko. To jednak nie wszystko. Gama oferowanych do ADAMa silników obejmuje też inne jednostki o niskich kosztach eksploatacji i zużyciu paliwa. Ofertę bazową otwiera oszczędny silnik 1.2 ECOTEC® o mocy 51 kW/70 KM. Natomiast jednostka o pojemności 1,4 litra z fabryczną instalacją LPG pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej dzięki niewygórowanej cenie gazu LPG. Wybór jak zawsze należy do Ciebie. „Niech moc będzie z Tobą”.


Zużycie paliwa

Zużycie paliwa: miasto 5,3-7,2 (LPG/benzyna: 8,8-9,1/7,1-7,2), autostrada 3,6-4,4 (LPG/benzyna: 5,8/4,6), cykl mieszany 4,2-5,4 (LPG/benzyna: 6,9-7,0/5,5-5,6) l/100 km. Emisja CO2: cykl mieszany 99-126 (LPG/benzyna: 112-114/129-131) g/km. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 i Euro 6 zostały określone zgodnie z rozporządzeniem WE 715/2007 i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tymi regulacjami.

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland