Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL ADAM

NOWY OPEL ADAM

Nowy Opel ADAM jest zupełnie inny. To nie tylko odważna sylwetka i jaskrawe kolory. Twojego ADAMa możesz sam zaprojektować tak, aby mówiło o Was całe miasto. Dzięki trzem wyjściowym stylizacjom możesz skonfigurować to modne, miejskie auto jako energetycznego ADAMa SLAM, zakręconego ADAMa JAM lub eleganckiego ADAMa GLAM.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA DLA AKTYWNYCH.

Świeży miejski wizerunek ADAMa wspiera najnowocześniejsza technologia. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że jazda ADAMem jest jeszcze bardziej komfortowa i wyjątkowa.


Opel ADAM - Parkowanie stało się frajdą

Parkowanie stało się frajdą

Z pomocą zaawansowanego systemu wspomagania parkowania drugiej generacji to małe auto nie tylko znajdzie dla siebie miejsce, ale samo zaparkuje. Nie musisz się martwić. Po prostu zdejmij ręce z kierownicy, a samochód sam o wszystko zadba. ADAM wykona najtrudniejsze manewry za Ciebie. Ty sterujesz tylko gazem i zmieniasz przełożenia. Nie zapominajmy także o czujnikach parkowania ADAMa. Aktywowane po włączeniu biegu wstecznego pomagają wykrywać przeszkody podczas cofania. Wystarczy, że wsłuchasz się w sygnał dźwiękowy, który wskazuje odległość od przeszkody.


Opel ADAM - Płyń przez miasto

Płyń przez miasto

Wybierz funkcję City i ciesz się wygodną jazdą przez miasto. Dla większego komfortu prowadzenia w ruchu miejskim możesz wzmocnić siłę wspomagania układu kierowniczego włączając tryb City przyciskiem na desce rozdzielczej.

 

 

 


Opel ADAM - Włącz i ruszaj

Zatrzymaj się i oszczędzaj

System Start/Stop pomaga zredukować zużycie paliwa, zwłaszcza w mieście. Silnik gaśnie po zatrzymaniu samochodu, jeśli drążek zmiany biegów znajdzie się w pozycji neutralnej i włącza się automatycznie natychmiast po naciśnięciu sprzęgła. System można wyłączać/włączać przyciskiem na desce rozdzielczej. Kiedy jest aktywny, a silnik nie pracuje, wskazówka obrotomierza znajduje się w polu „AUTOSTOP”, co sygnalizuje gotowość do automatycznego restartu. Aby zapewnić niezawodne uruchamianie silnika, system Start/Stop wykorzystuje wzmocniony alternator, rozrusznik i akumulator.


Pełna kontrola

Korzystając z danych systemu EPS® oraz wielu innych systemów pojazdu, oprogramowanie układu EPS® ADAMa może zwiększyć lub zmniejszyć siłę wspomagania układu kierowniczego niezależnie od działań kierowcy. Oznacza to mniejszy wysiłek dla kierującego oraz większą precyzję prowadzenia.

Oprogramowanie kompensujące układu kierowniczego niweluje negatywny wpływ nierównej nawierzchni lub bocznego wiatru, wzmacniając lub zmniejszając siłę wspomagania.

Inny specjalny program zwiększa sztywność układu, kiedy koło kierownicy znajduje się w pozycji na wprost. Zwiększając moc wspomagania, układ zapewnia łatwiejszy powrót kierownicy do pozycji centralnej po lekkim odchyleniu. W efekcie otrzymujemy lepsze „czucie” kierownicy i większą stabilność jazdy na wprost.


Opel ADAM - Zmieniaj pasy z łatwością

Zmieniaj pasy z łatwością

System ostrzegania o pojeźdźcie w martwym polu SBSA pomaga uniknąć kolizji z pojazdem na sąsiednim pasie kontrolując cały czas martwe pola po bokach ADAMa. System ostrzega kierowcę, kiedy wykryje potencjalne zagrożenie, podwyższając komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze.

 

 

 

 


Opel ADAM - Zabezpieczamy tyły

Zabezpieczamy tyły

System wspomagający ruszanie na pochyłościach HSA (Hill Start Assist) pomaga sprawnie ruszyć lub zaparkować na pochyłościach bez posługiwania się hamulcem ręcznym. Układ na 2 sekundy przyhamowuje auto, powstrzymując je przed staczaniem się w przód lub w tył.

 

 

 


Opel ADAM - Przytulne ciepło, czy przyjemny chłód?

Przytulne ciepło, czy przyjemny chłód

W chłodne lub ciepłe dni ADAM ma wszystko, co potrzebne, abyś poczuł się jak w domu. Sterowana elektronicznie klimatyzacja jest łatwa w obsłudze i gwarantuje Ci zawsze najlepszą atmosferę. Układ klimatyzacji działa wykorzystując modele adaptacyjno-predykcyjne opracowane przez Opla i zastosowane po raz pierwszy w przemyśle samochodowym, co czyni ADAMa wyjątkowym w dziedzinie komfortu. Klimatyzacja ADAMa jest sterowana mikroprocesorem, który oblicza parametry atmosfery we wnętrzu i dostosowuje je do żądanych wartości, zaczynając od pomiaru temperatury.

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland