Aktualności


Citroën Ë-C3 - Laureat nagrody Ecobest 2024Award

  • Citroën ë-C3 triumfuje jako zdobywca nagrody Autobest „Ecobest” 2024.
  • Nagroda ECOBEST 2024AWARD jest przyznawana pojazdom zasługującym na uznanie za przyjazne dla środowiska, wydajne energetycznie, minimalizujące wpływ na środowisko. Jury uznało nowego ë-C3 za najlepszy elektryczny pojazd roku 2024.
  • Nowy ë-C3, pierwszy na europejskim rynku samochód elektryczny, daje konkretne rozwiązania odnośnie dostępności, nie czyniąc żadnych kompromisów. ë-C3 promuje przyjazne dla środowiska rozwiązania, oferując klientom segmentu B wszechstronność, nowoczesny design, wyjątkowy komfort i bogactwo możliwości.

Nagrodę Ecobest 2024 przyznawaną przez jury Autobest zdobywa nowy Citroën ë-C3. Ten konkurs promuje mobilność przyjazną dla środowiska, efektywność energetyczną i redukcję wpływu na środowisko. Nowy ë-C3 został uznany za najbardziej atrakcyjny samochód elektryczny, który trafi na rynek w 2024 roku. Ë-C3przełamuje normy:** to nie tylko przystępny cenowo samochód elektryczny wytwarzany w Europie, z ceną od 110 650 zł, ale także łatwy w obsłudze i wszechstronny, z wyraźnym stylem, odpowiednim wyposażeniem i komfortem wewnątrz pojazdu.

Od 2002 roku, jurorzy konkursu Autobest nagradzają pojazd, który zdobył najwięcej głosów w każdej kategorii. W kategorii Ecobest samochody są oceniane pod kątem ich przyjaznej dla środowiska mobilności, osiągów takich jak zasięg, bateria czy czas ładowania, a także kryteriów związanych z kosztami eksploatacji pojazdu. W głosowaniu, w którym udział wzięło 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów europejskich nowy ë-C3 został uhonorowany tytułem „Ecobest” 2024.

Nagroda dla nowego ë-C3 przyznana przez profesjonalne jury nadeszła tuż po pierwszych bardzo pozytywnych reakcjach klientów. Już ponad 10 000 klientów zdecydowało się na online zakup wersji „You” lub „Max” nowego modelu.

Wyróżnienie Ecobest podkreśla zaangażowanie Citroëna w tworzenie nowych standardów mobilności, oferując samochód elektryczny, który nie tylko spełnia normy środowiskowe, ale także w innowacyjny sposób odpowiada na wyzwania związane z dostępnością.

Nowy ë-C3 z silnikiem elektrycznym o mocy 83 kW (113 KM) i akumulatorem o pojemności 44 kWh, oferuje zasięg do 320 km w cyklu WLTP, zapewniając więcej mocy i osiągów niż potrzeba, aby zadowolić klientów, którzy szukają elektrycznego samochodu miejskiego do jazdy zarówno w mieście, jak i poza nim. Dłuższe trasy stają się łatwiejsze dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o mocy 100 kW, które w zakresie od 20 do 80% pojemności zajmuje zaledwie 26 minut i nowemu inteligentnemu planerowi podróży e-Routes.

Wszechstronność i wiodący komfort w klasie.

Citroën rozumie znaczenie wszechstronności w segmencie B, a nowy ë-C3 spełnia te wymagania.

Nowy ë-C3 doskonale dostosowuje się do potrzeb rodzin, oferując płynną i cichą jazdę dzięki silnikowi elektrycznemu, przy zachowaniu przestronności i doskonałego komfortu, który jest główną cechą marki.

Dobre samopoczucie kierowcy i pasażerów zawsze było priorytetem dla marki Citroën. W nowym ë-C3, dzięki kabinie pasażerskiej „C-Zen lounge” z udoskonalonymi fotelami Citroën Advanced Comfort® wykonanymi z wysokiej jakości wyściółki i uporządkowaną warstwową strukturą panelu deski rozdzielczej pokrytego tkaniną „Sofa Design” umieszczoną poniżej górnego poziomu panelu sterowania, to dobroczynne uczucie zostało podniesione na wyższy poziom. Zawieszenie Citroën Advanced Comfort zapewnia komfort i charakterystyczny dla Citroëna efekt latającego dywanu.

Nowoczesny design i napęd elektryczny w przystępnej cenie.

Dzięki nowoczesnemu designowi, który łączy hatchbacki segmentu B z wyższym prześwitem i wyższą pozycją za kierownicą, przy zachowaniu jednak tej samej powierzchni co C3, ë-C3 zaspokaja zmieniające się potrzeby klientów. Oferuje szeroką gamę przydatnego wyposażenia i technologii wspomagania jazdy, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla osób szukających nowoczesnego i wszechstronnego samochodu z napędem elektrycznym w przystępnej cenie.

Zobacz Citroeny dostępne od ręki