Opel MW Auto
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Regularna wymiana oleju to zasadnicza czynność wpływająca na właściwe funkcjonowanie i żywotność skrzyni. W sytuacjach poważnych problemów i awarii zapewniamy pełny serwis automatycznych skrzyni biegów specjalizując się w marce Opel.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 

Starzejący się olej traci swoje właściwości i nie spełnia wszystkich wymagań oraz nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa skrzyni biegów. Olej w automatycznej skrzyni biegów spełnia przede wszystkim dwie role smarowania oraz chłodzenia. W trakcie eksploatacji zwiększa się lub zmniejsza jego gęstość i lepkość oraz zmieniają jego parametry. Skrzynia biegów Twojego samochodu jest wtedy narażona na przyspieszone zużycie i zniszczenie.

Producent samochodu nie wskazuje określonego harmonogramu serwisu automatycznej skrzyni biegów, jednak  producenci skrzyni biegów zalecają regularne wymiany oleju w okresach pomiędzy 60 a 120 tys. Kilometrów. Zgadzamy się z producentami skrzyni iż regularna wymiana oleju wpływa pozytywnie na jej funkcjonowanie oraz żywotność.

Im większym przeciążeniom termicznym jest poddawany olej, tym szybciej się starzeje. Nie tylko smaruje,  także chłodzi skrzynię i absorbuje zanieczyszczenia (tj. opiłki metalu). Stary, przepracowany środek smarny jest już tak „nasycony” brudami, że gorzej smaruje i chłodzi, a do tego spada także jego zdolność do absorbowania zanieczyszczeń. Pierwsze objawy, że coś jest nie tak, to m.in. szarpanie, przeciąganie biegów, tzw. ślizganie (obroty rosną, ale samochód nie przyspiesza).

Nie warto czekać do pojawienia się powyższych objawów gdyż wymiana oleju może w tej sytuacji pomóc ale nie koniecznie. Objawy te mogą sygnalizować już poważniejszą awarię i konieczność demontażu i naprawy skrzyni biegów.

W naszej ofercie mamy dla Państwa dwie metody wymiany oleju :

  • Metodę grawitacyjną – która zapewnia wymianę około 30-40% pojemności układu
  • Metodę dynamiczną – która zapewnia wymianę do 100% pojemności układu

Metoda grawitacyjna ogranicza się do spuszczenie oleju ze skrzynie biegów, stary olej pozostanie w konwerterze oraz częściowo w przewodach i chłodnicy oleju.

Metoda dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów zapewnia pełna wymianę w konwerterze, koszach sprzęgłowych, chłodnicy i przewodach. Do wymiany używa się większej ilości oleju (około 30% więcej od nominalnej pojemności) co pozwala na dokładne wypłukanie starego środka smarnego wraz z zanieczyszczeniami.

Zdecydowanie polecamy metodę dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów ze względu na jej dokładność a do układu trafia w całości czysty świeży olej, przeciwnie do metody grawitacyjnej.

Jedne z najbardziej popularnych skrzyń automatycznych w modelach Opla to AF40 oraz 6T35, 6T40, 6T45. Należy pamiętać iż są to skrzynie różnych generacji i wymagają stosowania różnych olejów do skrzyni, zapewniamy Państwu dostępność właściwych płynów oraz filtrów do modeli gdzie jest możliwa ich wymiana.

Regularna wymiana oleju to zasadnicza czynność wpływająca na właściwe funkcjonowanie i żywotność skrzyni. W sytuacjach poważnych problemów i awarii zapewniamy pełny serwis automatycznych skrzyni biegów specjalizując się w marce Opel.


Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW MuchaAuto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW MuchaAuto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW MuchaAuto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW MuchaAuto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Gliwice

ul. Tarnogórska 188a
44-105 Gliwice
woj. śląskie

SALON GLIWICE


Oświęcim

ul. Krakowska 21
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie

SALON OŚWIĘCIM


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC


Bielsko-Biała

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie

SALON BIELSKO-BIAŁA


 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland   |   Grandland