Przegląd okresowy

 

OT - czyli czym tak naprawdę jest przegląd i kiedy należy go wykonać?

OT, czyli "Obsługa techniczna" jest to szczegółowa kontrola stanu technicznego samochodu. Wykonuje się ją z odpowiednią częstotliwością.

 

Od 2006 roku produkcji obowiązuje w większości Opli częstotliwość przeglądów co 30 tys. kilometrów lub co rok.

Jest kilka wyjątków od tej reguły na przykład:

 • modele Combo D z silnikiem diesla - przegląd co 35 tysięcy kilometrów lub co rok
 • modele z fabryczną instalacją LPG (produkcja od stycznia 2016) - przegląd co 15 tysięcy kilometrów lub co rok
 • niektóre modele Vivaro, Movano A i Movano B - przegląd co  40 tysięcy kilometrów lub co rok

 

Należy pamiętać, że wykonywanie terminowo przeglądów jest warunkiem zachowania gwarancji producenta!


JAKIE KORZYŚCI DAJE PRZEGLĄD OKRESOWY W ASO TO:

 

 

Bezpieczeństwo

Komfort

Oszczędności

 • Większa niezawodność pojazdu
 • Gwarancja realizacji usługi zgodnie z technologią producenta
 • Części oryginalne, idelanie dopasowane do Twojego samochodu
 • Obsługa przez kompetentnych doradców serwisowych i mechaników
 • Kompleksowa realizacja naprawy w nowoczesnym warsztacie
 • Sposób na podwyższenie jego ceny rynkowej
 • Promocyjna cena przeglądu okresowego już od 749 zł
 • Specjalne programy rabatowe dla stałych klientów

Przegląd okresowy a badanie techniczne, jaka jest różnica?

Przegląd okresowy to czynności związane z bieżącą obsługą samochodu obejmujące miedzy innymi: wymianę płynu hamulcowego, wymianę płynu chłodzącego, wymianę oleju silnikowego wraz z filtrem, wymianę filtra powietrza, wymianę filtra paliwa, wymianę filtra kabinowego/wentylacji, wymianę świec, uzupełnienie płynu Adblue, sprawdzenie lub wymianę rozrządu, sprawdzenie stanu zawieszenia, sprawdzenie układu kierowniczego, sprawdzenie układu wydechowego, diagnostykę komputerową, odczyt błędów i jeszcze kilka innych czynności.

Zakres wymienionych wyżej czynności jest różny w zależności od przebiegu, rocznika i modelu samochodu. Szczegóły zakresu określa producent samochodu w kartach przeglądowych którymi dysponują serwisy autoryzowane.

Częstotliwość opisaliśmy ogólnie na wstępie, aby sprawdzić dokładny plan przeglądów okresowych dla danego modelu samochodu zachęcamy do kontaktu z naszym doradcami serwisowymi.

Prawidło serwisowany samochód jest mniej awaryjny, zapewnia nam bezpieczeństwo i komfort podróżowania i ma większą wartość na rynku samochodów używanych.


Badanie techniczne samochodu / przegląd techniczny samochodu

Wykonujemy je w Stacjach Kontroli Pojazdów potocznie zwanych SKP. Zazwyczaj dla nowych samochodów pierwsze badanie techniczne wykonuje się po trzech latach od daty pierwszej rejestracji, kolejne po dwóch latach a później (samochody w wieku 5 lat i starsze)  już co roku. Wyjątkiem są samochody z instalacjami LPG gdzie badanie techniczne należy wykonywać co roku. Skutkiem takiego badania jest dopuszczenie samochodu do ruchu po drogach.


Ile kosztuje przegląd okresowy samochodu?

Oczywiście trudno jest określić jedną cenę przeglądu samochodu dla wszystkich modeli Opla. Jest to uzależnione od zakresu przeglądu związanego z wiekiem i przebiegiem, ilości czynności serwisowych oraz potrzebnych płynów i filtrów.

Jednak można przyjąć iż cena podstawowego przeglądu okresowego dla modeli osobowych Opla obejmująca olej silnikowy z filtrem oleju oraz pakiet czynności serwisowych według karty przeglądowej producenta zaczyna się już od 749 zł brutto.

Suma końcowa zawsze będzie uzależniona od usług dodatkowych jakie zlecimy jak np. dezynfekcja czy też odgrzybienie klimatyzacji która posiada obecnie już prawie każdy samochód i warto o niej pamiętać dbając o zdrowie osób podróżujących samochodem.

 

Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW Auto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW Auto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW Auto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW Auto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane