Aktualności


Fiat 500e zdobywa tytuł: Urban Green Car of the Year 2024

Fiat jest dumny ze zdobywania prestiżowego wyróżnienia dla modelu 500e - tytułu "Urban Green Car of the Year 2024", przyznanego przez magazyn "Green Car Journal". Samochód ten, będąc ikoną włoskiego stylu, wprowadza teraz świeże, elektryzujące doświadczenie na amerykańskie ulice, będąc jednocześnie wyrazem zobowiązanie Grupy Stellantis do zrównoważonej mobilności.

Fiat 500e - oferta i auta od ręki

Fiat 500e zdobywa tytuł: Urban Green Car of the Year 2024

Nowy Fiat 500e odniósł ogromny sukces na rynku europejskim, stając się liderem w swoim segmencie. Ugruntowana pozycja sprawiła, że model ten został najczęściej nagradzanym pojazdem w historii marki FIAT. Odkąd zadebiutował w 2020 roku, zgromadził on już 43 międzynarodowe tytuły i wyróżnienia z dziesięciu różnych krajów. Wyjątkowe połączenie wydajności, przystępnej ceny, włoskiego designu oraz ekologicznej jazdy przyniosło mu uznanie "Green Car Journal" i tytuł "Urban Green Car of the Year™ 2024".

"Fiat 500e to więcej niż samochód - to manifestacja idei, że zrównoważona mobilność i dobry design mogą iść w parze. Jego kompaktowe wymiary, dynamiczne osiągi i zero emisji CO2 składają się na idealną odpowiedź na potrzeby międzynarodowych metropolii dążących do ekologicznej transformacji,” powiedział Olivier Francois, dyrektor generalny FIAT.

Ekscytujące jest to, że Fiat 500e nie tylko zdobywa serca Europejczyków swoim urokiem i funkcjonalnością, ale również staje się wzorem ekologicznej świadomości na globalnym rynku. W 2023 roku ten elektryczny model był numerem jeden w Europie w segmencie A+B BEV z udziałem rynkowym na imponującym poziomie 14,7%.

Po sukcesach w Europie, Fiat 500e rozpoczyna swoją podróż na amerykańskim rynku, gdzie bez wątpienia spotka się z tak samo ciepłym przyjęciem jak w rodzimej Italii oraz w innych krajach europejskich. Fiat jest pełen optymizmu, że 500e będzie kontynuować swoją pasmo sukcesów także w Stanach Zjednoczonych, czego pierwszym sygnałem jest nagroda "Urban Green Car of the Year™ 2024".

Fiat 500e to nie tylko samochód. To wizja przyszłości miejskiego transportu - zeroemisyjna, stylowa i innowacyjna. Jest to obiecująca droga dla wszystkich, którzy pragną być częścią zrównoważonej rewolucji w transporcie, nie rezygnując przy tym z włoskiego stylu i elegancji. Fiat zaprasza do dołączenia do elektrycznej przemiany, już dziś.

Fiat 500e - oferta i auta od ręki